Witaj w małopolskim portalu weselnym

Właścicielem portalu jest Fundacja Wspierania Edukacji i Kultury „Synergia”.

Jesteśmy organizacją pozarządową, która realizuje swoje cele dzięki społecznej pracy członków i wolontariuszy.

Naszą misją jest m. in. podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości, upowszechnianie polskiej kultury i dziedzictwa narodowego, wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży poprzez organizację konkursów i projektów edukacyjnych oraz upowszechnianie wiedzy na temat nowoczesnych metod kształcenia i innowacji pedagogicznych.

W ciągu kilku lat naszej działalności, w konkursach i projektach organizowanych przez Fundację udział wzięło około 1000 dzieci i młodzieży z kilkudziesięciu małopolskich szkół. Wśród najważniejszych inicjatyw, które realizujemy jest projekt „Wy jesteście przyszłością świata!” poświęcony Janowi Pawłowi II, którego finał odbywa się w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu (zrealizowaliśmy dotąd 3 edycje projektu). Projekt ma m. in. na celu przypomnienie młodemu pokoleniu (które urodziło się już po śmierci papieża) życia i działalności Jana Pawła II.
Realizujemy też Małopolski Konkurs Literacki „Podróże dalekie i bliskie”, którego finaliści są oprowadzani po muzeach, poznając bogatą historię lokalną.
Fundacja realizuje też projekty historyczno-etnograficzne „Historia zatrzymana w kadrze…”, których dwie edycje udało się zrealizować dzięki pozyskaniu środków z funduszów FIO. W ramach projektów 300 uczniów z 26 szkół miało okazję lepiej poznać historię swoich rodzin oraz zastosowanie przedmiotów codziennego użytku, które już dawno wyszły z użytku. Przeprowadzali też wywiady z najstarszymi członkami lokalnych społeczności na temat działań niepodległościowych na terenie ich miejscowości.

Więcej o Fundacji Synergia oraz naszych działaniach na stronie http://www.synergia.tuchow.pl/ oraz naszym profilu na facebooku

Realizacja naszej misji (organizacja projektów, nagrody, poczęstunek dla uczestników itp.) oraz bieżąca działalność Fundacji wymagają zaangażowania środków finansowych, które pochodzą głównie z dotacji przekazywanych przez członków i sympatyków organizacji. Środki te są jednak zbyt niskie, aby zapewnić Fundacji płynność finansową, stąd pomysł utworzenia portalu, dzięki któremu mamy szansę dotrzeć do darczyńców, którzy korzystając z serwisu będą mogli wesprzeć naszą działalność symboliczną dotacją.

Zapraszamy do korzystania z portalu i z góry dziękujemy za pomoc w realizacji naszej misj

Fundacja Wspierania Edukacji i Kultury „Synergia

Ul. Ryglicka 84a
33-170 Tuchów

e-mail: biuro@synergia.tuchow.pl

tel. +48 793 148 150   +48 793 148 156

KRS 0000573104

REGON 362452463

NIP 9930657868

konto bankowe:

Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
72 1600 1462 1836 6430 0000 0001